flexile-white-logo
0
Ostukorvis ei ole tooteid.

Me kõik unistame rahust ja rõõmust. Eriti väärtuslikuks muutub ja uue tähenduse saavad need kaks sõna sõjas – nagu Ukraina sõjas, mis meist kedagi pole kasvõi vaid vaimselt puudutamata jätnud. Armastan raamatuid ja jumaldan lugemist, kuid jätsin oma kire 24. veebruaril 2022 ja esimest korda võtsin uuesti kätte raamatu täpselt kuu hiljem, 24. märtsil. Otsustasin aidata, alguses organisatsioone, siis nende juhte ja siis sain aru, et minu viis aidata on ühe inimese kaupa, just nii nagu oskan … aga see pole praeguse loo teema. Raamatuks valisingi kuu hiljem Oprah Winfrey ja Dr. Bruce D. Perry raamatu „Mis sinuga juhtus“.

See raamat on kõigile neile, kelle laps, kallim, ema, isa või sõber on traumat kogenud. Ja kui sind või sinu lähedasi on kunagi kirjeldatud niisuguste väljenditega nagu „tahab inimestele meeldida”, „õõnestab iseennast”, „häiriv“, „vaidlushimuline”, „elab muus maailmas”, „ei suuda ühel töökohal püsida” või „ei oska suhtes olla”, on see raamat sulle. Või tahad lihtsalt paremini mõista ennast ja teisi, sest ka siis on see raamat sulle.

Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse

Raamat aitas mul aidata, aidata ennast, lähedasi ja ka meie pere juurde elama tulnud sõjast põgenenud armsat inimhinge Liubat koos tema 5-aastase tütrega.

Ela ja Küsi (Foto Karen Härms)

Valisin välja lisaks erinevatest Eesti kirjastusest ühe raamatud, mis aitavad leida elus üles rahu ja elurõõmu. Miks? Sest just sisemist rahust algab ka rahu välismaailmas ja teame ju, et ka rõõm on nakkav – oled rõõmus, muudad rõõmsamaks oma pere ja armsad inimesed, töökaaslased ja ühel hetkel muudame nii koos rahulikumaks ja rõõmsamaks ka kogu maailma.

Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse

Hal Elrod „Imede hommik“

Kirjastus Million Mindset

Kas oled kuulnud mehest nimega Hal Elrod? Hal on inspireeriv ärimees, ultramaratoni jooksja, üks maailma parimatest ärinõustajatest, nõutud esikõneleja ja mitmete menukite autor. Tõeliseks kangelaseks teeb aga Hali see, et ta on päriselt surnust üles tõusnud ja näitanud kogu maailmale, et kõik on võimalik. Ka surnust ellu ärkamine ja kõigest hoolimata täisväärtusliku elu loomine.

Jay Shetty „Mõtle nagu munk“

Kirjastus Helios

Selles inspireerivas raamatus lähtub Shetty oma rikkalikest kogemustest elust mungana, et aidata meil ületada takistused teel rahu ja eesmärgini, mis peitub meis kõigis. Munkade õppetunnid on sügavad, kuid tihti abstraktsed. Shetty muudab need praktilisteks nõuanneteks ja harjutusteks, mis aitavad vähendada stressi, parandada keskendumisvõimet ja suhteid ning avastada oma peidetud võimed. Shetty tõestab, et igaüks saab ja peakski mõtlema nagu munk.

Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse
Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse

Tommy Hellsten „Saad kõik, millest loobud“

Kirjastus Pilgrim

Ära oota, et muutused tuleksid sinu ellu väljastpoolt – julge ise muutuda! Tuntud terapeudi Tommy Hellsteni peateos analüüsib isiksuse sisemist arengut. “Armastuse imet suudab inimene kogeda vaid juhul, kui ta nõustub tunnistama omaenda nõrkust ja jõuetust. Pole olemas lühemat teed, tee tugevusele kulgeb üksnes oma nõrkuse tunnistamise kaudu. Siin peitub ka põhjus, miks ma kirjutan paradoksidest,” selgitab autor. Ilma armastuseta ei kujune isiksusi; ebakindlusest vabanevad vaid need, kes kindlustunnet ei otsi; mida vähem teed, seda enam saadad korda – kui me mõistame elu peamisi paradokse ja rakendame neis peituvat tarkust, oleme suutelised arenema, muutuma ja oma elu eesmärke täitma, sest paradoksides peitub kogu elutarkus ja positiivseid muudatusi käivitav jõud.

Joseph Murphy „Teie alateadvuse jõud. Raamat välisest ja seesmisest arengust“

Kirjastus Tänapäev

See raamat näitab võimalusi, kuidas oma soove tegelikkuseks muuta ja seda tegelikkust oma isiklikus elus mõjule lasta pääseda. Suurem osa meist jõuab oma elus ükskord punkti, kus esitatakse endale küsimus: „Kui väga ma ikkagi tegelikult tahan endale kõike seda, mida ma usun tahtvat? Kas see soov on ikka piisavalt tugev, et omandada parem viis, kuidas oma vaimsete ja emotsionaalsete võimetega võiks ümber käia?” Kui inimene sellesse punkti jõudes võib ausalt „jah” vastata, siis seisab ta erutava, uute kogemuste poole viiva reisi alguses.

Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse
Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse

Jacques Philippe „Südamerahust. Otsida ja hoida rahu“

Kirjastus Gallus

Jacques Philippe’i teosed kõnelevad palvest, sisemisest vabadusest ja südamerahust. Raamatut on tõlgitud 24 keelde ning neid on müüdud üle miljoni eksemplari. Jacques Philippe’ist on saanud katoliikliku vaimsuse modernne klassik.

Ema Teresa „Minu kutsumus on armastus“

Kirjastus Logos

Eeskujud juhatavad meid vaatama endast kaugemale. Lihtsa naise ema Teresa elu, täis halastust, on silmapaistev. Võib ju öelda, et maailmas on küllalt temast andekamaid, targemaid, rikkamaid, kuid vaikse albaanlanna olemuses oli midagi täiesti erilist. Jumalast lähtuv halastus ja armastus on olnud selle naise sõnum ja tegu kaduvas maailmas. See raamat muutis mu elu!

Emotsionaalne teekond Ukrainast Eestisse

Ma ei mõtle kunagi suurest rahvahulgast, vaid ikka üksikutest inimestest. Kui mõeldakse massile, ei suudeta millestki alustada. Mulle on tähtis iga inimene eraldi. – Ema Teresa

Lugemine on lahe

Artikkel ilmus ajakirja Buduaar erirubriigis ”Lugemine on lahe”.

Monika Kuzmina (Foto Karen Härms)
Monika Kuzmina