flexile-white-logo
0
Ostukorvis ei ole tooteid.

Õnne-, mõtteviisi- ja motivatsioonikoolitaja Dalí Karat kirjutab raamatus “Õnn on otsus!“, et selgus loob kergust. Kui meil ei ole selgust, siis on selle asemel tõenäoliselt ebaselgus, teadmatus, segased asjaolud. Kui meil pole selgust, siis me ei saa olla ka mõnusas voolamises, kogeda elu kergust, harmooniat või kulgemist kontaktis oma jumaliku olemusega. Ta jagab harjutust, mis aitab luua segastesse olukordadesse selgust.

Kui meil pole selgust, siis me ei saa olla mõnusas voolamises, kogeda elu kergust ja harmooniat.

Dali Karat (Foto Kersti Niglas)

Segaduses ja teadmatuses on kõigil väga raske olla

Inimloomusel on Dalí sõnul kombeks täita lüngad negatiivse infoga. Kui meil on mingisugune info puudu, on ebaselgus või -kõla, siis hakkame alateadlikult muretsema ja pabistama. Kogu olukorda hakkab varjutama negatiivsus. „Pole vahet, kas ebaselgus valitseb tööl või on paarisuhtes ärevuse foon, mingid pinged või lahkhelid. Lahendus peitub selguse loomises, käesoleva hetke olukorrale otsa vaadates,“ lausub ta ja lisab, et selgus loob ellu kergust ja see omakorda annab võimaluse edasi liikuda; ebaselgus hoiab meid aga pideval ja ebamugaval ooterežiimil.

Ebaselgus hoiab meid pideval ja ebamugaval ooterežiimil.

Dali Karat (Foto Kersti Niglas)

Segaduses olemine on justkui gaasi ja piduri korraga peal hoidmine – sa tahaksid edasi liikuda, aga ei saa. „Sa põletad energiat, kuni ühel hetkel hakkab tossu tulema ja sa lihtsalt kulutad end ära. Segaduses ja teadmatuses on kõigil väga raske olla. Õnneks sa saad ise oma ellu kergust luua, hoolitsedes teadlikult selle eest, et looksid nii palju kui võimalik oma elus juurde selgust,“ sõnab ta.

Dali Karat (Foto Kersti Niglas)

Harjutus, mis aitab luua selgust

Dalí soovitab eriti aasta lõpus panna kirja kõik küsimused, inimesed, valdkonnad, teemad ja plaanid, mille osas sul valitseb praegu ebaselgus ja seega ka raskustunne. Näiteks: sul on soov võtta koer, aga selle mõttega kaasneb ka mingi raske tunne. Sa saad minna selle tunde sisse, et saada aru, millest see raskus tekib. „Võib-olla sa jõuad näiteks selleni, et sinu jaoks on ebaselge, mis tõugu koera sa tahad. Või ehk on tõu osas selgus, aga sa ei tea, millised on selle konkreetse tõu vajadused,“ selgitab ta ja lisab, et nüüd, kui tead, mis on sinu jaoks ebaselge, saad sa hakata vastuseid otsima.

Kui sa tekitad endale ebaselgete teemade/ küsimuste nimekirja, siis sa näed, kas ja kui palju on sinu elus praegu aktiivseid ebaselgeid teemasid, valdkondi, üritusi, mõtteid, plaane, soove. „Ja siis sa saad hakata järjest nendesse teemadesse tooma selgust, mis omakorda loob sinu ellu iga päev aina rohkem kergust,“ annab ta nõu.

Raamat Hinga ja Ela (Foto Karen Härms)
Kirjastus GoodNews