flexile-white-logo
0
Ostukorvis ei ole tooteid.

Mida teha, kui rõhuv rahulolematus mõne (või paljude) oma elu valdkondadega teeb igapäevaselt meele mõruks? Tasakaaluka ja õnneliku elu saladusi süvitsi uuriv Dalí Karat on seda kogenud omal nahal, sellest läbi tulnud ning soovib anda ka teistele head nõu, kuidas muuta oma mõtlemist.

„Mõnda aega tagasi ma tundsin endas väga suurt rahulolematust paljudel tasanditel. Esimese sammuna hakkasin neid asju endast välja kirjutama. Jõudsin endas selgusele, et ma ei ole rahul oma üürikorteriga, oma vallalise staatusega, rahalise seisuga, teatud nüanssidega oma välimuses, valikutega tööl, sõprussuhetega ning toitumis- ja trenniharjumustega,“ jagab Dalí oma raamatus „Õnn on otsus!“.

Dali Karat (Foto Kersti Niglas)

Võtmesõna: praegu

Sisemise töö tulemusena – olles vaikuses, mediteerides, küsides endalt õigeid küsimusi – jõudis ta ühe kaaluka sõnani: praegu.  „Ma mõistsin, et kui ma mõtlen mind häirinud aspektidele ja lisan lausesse sõna “praegu” ehk “ma praegu olen vallaline” ja “praegu on mu elukoht siin”, siis kadus sealt ära pinge, mille oli loonud kujutlus, justkui see näriv rahulolematus hõlmaks kogu mu edasist elu,“ kirjeldab Dalí.

Dali Karat (Foto Kersti Niglas)

Ta ütleb, et olevikuga rahu sõlmimine on esimene samm edasi liikumiseks. „Tee olevikuga rahu ja samal ajal soovi paremat! Kui sa tahad edasi liikuda – ja inimestena me tahame alati edasi liikuda –, siis pöörates tähelepanu asjadele, mida sa oma ellu ei soovi, ei muutu midagi paremaks. Suuna oma fookus sellele, mida sa tahad!“

Olevikuga rahu sõlmimine on esimene samm edasi liikumiseks!

Oma õnneharjutuste kogumikus jagab Dalí praktilist harjutust, kuidas teha olevikuga rahu.

Praktiline harjutus: sõlmi olevikuga rahu ehk praegu on nii

Koosta nimekiri asjadest, millega sa oma elus hetkel rahul pole. Koosta ka teine nimekiri, kuhu lisa kõigi nende teemade juurde sõna “praegu”. Tunneta, kuidas olemine läheb kohe kergemaks. Kui tarvis, sõlmi olevikuga rahu, öeldes: “Ma teen sellega rahu. Ma tean, et see on praegu nii, aga ma tahan paremat.” Nüüd kirjuta kolmas nimekiri, kuhu paned kirja kõik selle, mida sa tahad. Kui sa pole rahul praeguse olukorraga, siis kuidas sa tahad, et asjad oleksid?

Dali Getter Karat (Foto Kersti Niglas)

Dalí Karat on koolitaja, inspiratsioonikõneleja, avalik esineja, teadliku elustiili õpetaja, autor, podcaster ja ema. Ta on Tallinna ülikooli ajakirjanduse magistrant, läbinud Joe Vitale manifesteerimise programmi, õppinud manifesteerimist veel Esther Hicksi, Joe Vitale, Gabrielle Bernsteini ja Roxie Nafousi käe all ning alustab oktoobris Happiitude & Berkeley Well-Being Institute koolis Happiness Coachi sertifikaadi koolitusega. Dalí Karat  on koolitanud mitmeid suuri ettevõtteid nagu: TV3, T1, LHV, SEB, Swedbank, Nordea, BigBank, Tele2, Sisekaitseakadeemia ja paljud teised.

Raamat Hinga ja Ela (Foto Karen Härms)
Kirjastus GoodNews