flexile-white-logo
0
Ostukorvis ei ole tooteid.

TV3 saates “Tallinna kodanikud” astus enne raamatu „Olen see, kes olen“ ilmumist üles Dave Benton.

Raamatus saab lugeja vastuse ligi paarisajale erinevale intrigeerivale ja isiklikule küsimusele, mida on Dave Bentonile esitanud artistid, sõbrad ja vanad kolleegid, muusikud, promootorid, esinejate mänedžerid, ärimehed ja – naised, psühholoogid, poliitikud, ajakirjanikud, turundusspetsialistid ja pereliikmed. Dave ütleb, et raamatu kirjutamine oli tema jaoks kui teraapia. “Ma ropendasin, nutsin, karjusin ja ka naersin paljude asjade üle. Oli küsimusi, mis viisid mind tagasi minevikku, millest ma ei olegi rääkinud, millega ei ole tegelenud,” rääkis ta.

Ma ropendasin, nutsin, karjusin ja ka naersin paljude asjade üle. Oli küsimusi, mis viisid mind tagasi minevikku, millest ma ei olegi rääkinud, millega ei ole tegelenud.

Olen see, kes olen (Foto Karen Härms)

23 aastat Eestis

Dave Benton tõi 19 aastat tagasi Eestile koos Tanel Padariga Eurovisiooni võidu. Arubalt pärit, ent pikka aega, 23 aastat, Eestis elanud mees ei ole ära õppinud eesti keelt ning räägib, et vanemas eas on keele õppimine raske, pealegi on eesti keel üks maailma keerulisemaid keeli.

Dave Benton ja Neeme Raud (Foto GoodNews)

Eestis on ta kohanud mitmesugust suhtumist, ka rassismi. Küll aga enamasti seoses esinemistega on Dave’i suhtutud hästi. “Kõik oleneb sellest, kuidas sa ise sellesse suhtud,” võttis ta Neeme Rauale antud intervjuus kokku.

Surmaga silmitsi seismine

Nii raamatus kui ka saates oli juttu hetkedest, kus Dave pidi surmaga silmitsi seisma. Ühel korral oli ta noor poiss, kui temaga juhtus õnnetus. Talle öeldi, et ta sureb, ent ta tuli sellest siiski elusana välja.

Dave Benton (Foto GoodNews)

Hiljuti aga tehti Dave’ile neerusiirdamine, mis ka edukalt õnnestus.

Abi palumine ei ole halb

Dave Benton rõhutas saates olulist nõuannet – tema sõnul peaks julgemalt küsima abi ning seda mitte häbenema. Ta ütleb, et just tänu julgusele abi paluda on ta praegu siin.

Ta on ka kindel, et kõige olulisem elus on olla õnnelik, iseennast tunda ja endasse uskuda. “Ja uskuda, et on kõrgem maailm, kõrgem olevus sinu enda sees. Seda ma peangi silmas, kui ütlen, et olen see, kes olen,” ütles ta veendunult.

VAATA NEEME RAUA INTERVJUUD DAVE BENTONIGA! 

Raamat Hinga ja Ela (Foto Karen Härms)
Kirjastus GoodNews